Google ADS

Të shtëna me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, policia jep detaje

22:46 | 13 Qershor 2024
E.H

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur sot rreth orës 21:30 në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar disa gëzhoja ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci.

“Rreth orës 21:30 është raportuar për të shtëna me armë zjarri në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore. Nga veprimet e para policore në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar disa gëzhoja, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar”, tha Borovci.

“Përderisa policia po punon në mënyrë aktive për të mbledhur më shumë informacion rreth identifikimit të të dyshuarve, në të njëjtë kohë po vijon punën hetimore me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje”, shtoi ai./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale