Tahiri: Kryeministër mirë se erdhe nga muaji i mjaltit

10:54 | 22 Korrik 2021

Shefi i deputetëve të PDK-së, Abelard Tahiri, i ka uruar mirëseardhje kryeministrit Albin Kurti, duke e kritikuar që nuk u interesua për Deçanin.

‘Shpresojmë që qëndrimi yt 14 ditor në Greqi dhe Francë ta ka dhënë një farë ‘busti’ për tu kthyer për të punuar.  Kjo nuk i takon një kryeministri të një Republike që ka ende probleme themelore ekonomike e sociale, qytetarët e së cilës, ende nuk mund të lëvizin pa viza. Çka nxori  në pah kjo guidë e kryeministrit, nxori në pah cka përfaqëson qytetari i Kosovës për këtë kryeministër, fatkeqësisht asgjë. 1000 qytetarë të Deçanit u helmuan nga E.Coli, do të duhej të ktheheshe. Vendi ku ishte kryeministri jonë ishte 6-7 orë larg me veturë. Kosovën poashtu e goditi edhe një situatë e vërshimeve. Nuk po të akuzojmë ty, por u rrezikua jeta e qytetarëve’, tha Tahiri./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara