Sveçla priti në takim ambasadorin e Suedisë, e njoftoi me prioritetet e MPB-së për luftimin e krimit dhe korrupsionit

17:59 | 8 Dhjetor 2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim mikpritës ambasadorin e Suedisë,  Jonas Westerlund.

Me këtë rast ministri Sveçla e njoftoi me prioritet e Ministrisë së Punëve të Brendshme për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se gjatë këtij takimi  Sveçla, e njoftoi ambasadorin suedez me proceset në të cilat është duke kaluar Republika e Kosovës.

Sveçla ka vënë në dukje mbështetjen që ka dhënë Suedia në disa prej proceseve të rëndësishme që ka kaluar Kosova dhe kërkoi përkrahjen e më tejme për proceset integruese të vendit tonë.

Ndërsa Ambasadori Westerlund e falënderoi ministrin Sveçla për pritjen dhe shprehi gatishmërinë për vazhdimin e bashkëpunimit në mes Suedisë dhe Republikës së Kosovës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale