Sot bëhet dezinfektimi i banesave kolektive në Drenas

09:39 | 24 Mars 2020

Komuna e Drenasit ka bërë të ditur se sot do të fillojë dezinfektimi i hyrjeve të banesave kolektive.

“Njoftojmë banorët e qytetit të Drenasit, ata të cilët jetojnë në banesa kolektive, se sonte (24.03.2020) duke filluar nga ora 22:00 do të bëhet dezinfektimi i hyrjeve të objekteve nga kompania e pastrimit “Olti Group” në Drenas.

Komuna e Drenasit, falënderon kompaninë e pastrimit “Olti Group” e cila në mënyrë vullnetare ka shpreh gatishmërinë të bëjë dezinfektimin e objekteve banesore në Drenas”, thuhet në njoftimin për media.

Dezinfektimi do të bëhet edhe në objektin e Komunës si dhe objektin e shërbimit të zjarrfikësve në Drenas.

Lusim të gjithë qytetarët e banesave kolektive të banimit në Drenas, që gjatë kësaj ore (22:00) të qëndrojnë brenda dhe të mos bëjnë lëvizje.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara