Shefi i BE-së anulon një aktivitet në Mitrovicën e Veriut

10:35 | 7 Qershor 2021

Përfaqësues Special i BE-së në Kosovë, ambasadori Tomas Szunyog, do ta vizitojë veriun e Kosovës.

Sipas njoftimit të zyrës së BE-së, ai do të marrë në pjesë në ceremoninë e dorëzimit të tetë kamionëve për mbledhjen e mbeturinave në objektet e NP “Standard” Mitrovica Veriore, duke filluar nga ora 11:10.

Përfaqësues Special i BE-së në Kosovë kishte paralamëruar pjesëmarrjen e tij edhe në aktivitetin e pastrimit vullnetar në komunat e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanit, duke filluar nga Ura Dudin Krs, Çesmin Llug, Mitrovicë e Veriut, për të vazhduar në Zveçan, por zyra e BE bën të ditur se është anuluar ky aktivitet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara