Policia ndalë dasmorët në Suharekë, sekuestron një pistoletë dhe një AK-47

10:34 | 16 Gusht 2021

Policia e Kosovës është mjaftë aktive së fundi nëpër dasma.

Jo për t’u argëtuar, por për të sekuestruar armët që asesi t’i ndahen qytetarët gjatë ahengjeve të tyre familjare.

Së fundit, paraditen e së dielës, policia ka ndërhyrë në një dasmë në Suharekë ku ka konfiskuar një pistoletë me gas pa fishekë dhe një AK-47 po ashtu pa fishekë.

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM

Fsh. Bllacë, Suharekë, 15.08.2021 – 11:32. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit dyshohet se kanë shtënë me armë zjarri në një aheng familjar. Nga të dyshuarit janë konfiskuar një pistoletë me gas pa fishekë dhe një AK-47 po ashtu pa fishekë. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara