Për 24 orë raportohen tre raste kur djemtë rrahin dhe ofendojnë nënat e tyre

12:14 | 7 Qershor 2021

Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se brenda 24 orëve në Kosovë janë raportuar tre raste kur djemtë kanë rrahur dhe kërcënuar nënën  e tyre.

Një rast ka ndodhur në Fushë, Kosovë, një në Prishtine dhe një tjetër në Gjakovë, shkruan arbresh.info

Raporti:

  • Fushë Kosovë 06.06.2021 – 15:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas Gjerman, pasi që kanë ofenduar dhe kërcënuar nënën e tyre viktimën femër shtetase e Gjermanisë. Me vendim të prokurorit, të dyshuari janë dërguar në mbajtje.
  • Prishtinë, 06.06.2021 – 13:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.
  • Gjakovë, 06.06.2021 – 09:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka keqtrajtuar nënën e tij viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

/Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara