Ministrja Gërvalla do ta pres në aeroport homologun e saj gjerman

18:29 | 21 Prill 2021

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, nesër (e enjte) vjen për vizitë zyrtare ​në Kosovë.

Në orën 14:00, në Aeroportin e Prishtinës, ministri Maas do të pritet nga ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla.

Në orën 17:00, në Ministrinë e Jashtme, ministrja Gërvalla dhe ministri Maas do të zhvillojnë takimin bilateral.

Në të dyja këto aktivitetet do të ketë vetëm pamje, njofton ministria e jashtme e Kosovës.

“Duke patur parasysh masat e sigurisë dhe ato për mbrojtje nga pandemia Covid-19, luten gazetarët të vijnë në kohë, edhe në Aeroport, edhe në Ministrinë e Jashtme. Ju mirëpresim!”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara