Kurti-opozitarëve: Ju ja krijuat argumentet më të mëdhaja Serbisë

13:33 | 11 Qershor 2021

Albin Kurti sulmoi sot opoziten për ecurinë e deri më tanishme të dialogut dhe se udhëheqësit e atëhershëm të Kosovës i’a kanë krijuar argumentet më të mëdhaja Serbisë nëpërmjet kompromiseve që kanë bërë deri tash me Serbinë.

Kurti theksoi se në të gjitha fushat e diskutimeve ka argumente që tregojnë që ne kemi të drejtë, por problemi është që Serbia ka argumente që i’a kan krijuar udhëheqësit e atëhershëm të Kosovës nëpërmjet kompromiseve që kanë bërë.

“Edhe në konferenca po m’dilni ju”- u shpreh Kurti në replikën e tij ndaj opozitës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara