I jepet lamtumira e fundit ish-boksierit të njohur kosovar, Xhevdet Peci

17:57 | 12 Maj 2022

Familjarë, miq e figura të njohura politike i dhanë sot lamtumirën e fundit, ish-boksierit të njohur kosovar, Xhevdet Peci.

Varrimi i tij u bë në fshatin Zhazhë të Mitrovicës, shkruan arbresh.info.

Përveç familjarëve e miqve, për t’i dhënë lamtumirën e fundit ish-boksierit, ishin edhe kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza, ish kryetari i kësaj komune, Agim Bahtiri, ministri i Bujqësisë, Faton Peci.

Po ashtu sonte në ora 19:30 do të mbahet mbledhje përkujtimore për ish-boksierin në Qendren e Kulturës në Mitrovicë.

Ndërkohë, pamja për të ndjerin do të bëhet duke nisur nga nesër (e premte) në Hotelin Sirius në Prishtinë, dhe do të zgjasë tri ditë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara