Fillon konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes në rastin e Pjetër Shalës

10:13 | 23 Shtator 2021

Para pak minutash ka filluar konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes, ku ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Pjetër Shala, i cili akuzohet pët krime lufte nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS).

Konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore parashihet me rregullën 96 të Rregullores së Procedurës dhe Provave të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), shkruan arbresh.info

Pjetër Shala u arrestua më 16 mars 2021 nga autoritetet belge dhe u transferua në Hagë më 15 prill 2021, në bazë të një kërkese për bashkëpunim në zbatimin e fletëarrestit dhe urdhrit për transferim lëshuar nga Dhomat e Specializuara të Kosovës./arbresh.info/