​Sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në Drenas

09:53 | 10 Janar 2022

Njësitë policore nën dyshimin se është duke bërë kontrabandë me mallra, kanë ndaluar një automjet me targa vendore në Drenas.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, në automjet i dyshuari kishte të ngarkuara pajisje për prodhimin e kriptovalutave si: 116 kartela grafike, 17 pllaka me procesor, 50 siguresa të energjisë elektrike, 21 USB dhe 2 procesorë të përdorur.

Rasti ka ndodhur te dielën në orën 00:19 minuta.

Vetura me të gjitha pajisjet është sekuestruar dhe me trajtimin e rastit vazhdon të merret Dogana e Kosovës.

Gllogoc, 09.01.2022 – 00:19. Njësitë policore nën dyshimin se është duke bërë kontrabandë me mallra kanë ndaluar automjetin me targa vendore të cilin kishte qenë duke e drejtuar i dyshuari mashkull kosovar. Në automjet i dyshuari kishte të ngarkuara pajisje për prodhimin e kriptovalutave si: 116 kartela grafike, 17 pllaka me procesor, 50 siguresa të energjisë elektrike, 21 USB dhe 2 procesorë të përdorur. Vetura me të gjitha pajisjet është sekuestruar dhe me trajtimin e rastit vazhdon Dogana e Kosovës. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori kompetent. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale