Google ADS

Mbreti i xhunglës? Ja si ikin luanët! (Video)

08:40 | 12 Dhjetor 2015
Arbresh.info

Një pamje e pabesueshme u kap nga një turist të Parkut Kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut, i cili filmoi momentin kur macet e mëdha e keqkuptuan situatën dhe iu afruan një bualli të rënë.

Duke pranuar praninë e tre grabitqarëve ashpër, hienat e ndjeshme tërhiqen në fillim dhe lejuan luanët të ndejnë aromën e kafshës së ngordhur.

Megjithatë, ata nuk ishin të gatshëm të heqin dorë nga preja e tyre aq lehtë, dhe filluan të rrethojnë luanët, të cilët këta të fundit ia mbathën.

https://www.youtube.com/watch?v=PSzfCLzt9a8

Shpërndaje në rrjete sociale