Vdes ideatori i Scooby Doo, Ken Spears

09:19 | 10 Nëntor 2020

Bashkë-krijuesi i Scooby Doo, Ken Spears ka vdekur në moshën 82-vjeçare.

Vdekja e tij vjen në më pak se tre muaj, pasi partneri i tij i animacionit, Joe Ruby u nda nga jeta, transmeton portali arbresh.info

Djali i tij Kevin Spears zbuloi se babai i tij u nda nga jeta të Premten, 6 Nëntor 2020, për shkak të ndërlikimeve në lidhje me demencën e trupit Lewy, sipas Variety.

Ken dhe Joe ishin ideatorët pas Scooby-Doo, Ku je !, i cili u krijua në 1969.

Ken la pas djemtë Kevin dhe Chris, bashkëshortet e tyre, pesë nipër e mbesa dhe tre stërnipa, sipas Variety./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara