Kuinteti i Tunxhit i Filharmonisë së Kosovës me koncert në Shkodër

15:11 | 9 Maj 2021

Kuinteti i Tunxhit i Filharmonisë së Kosovës do të mbajë koncert në Shkodër, shkruan arbresh.info.

Kuinteti do të performojë një program mjaft atraktiv dhe të larmishëm për publikun artdashës të Shkodrës me datë: 09.05.2021, duke filluar nga ora 19:00.

Ky kuintet përbëhet nga: Avni Krasniqi – Trombë, Ardit Pira – Trombë, Betim Krasniqi – Trombon, Bledar Bujupi – Korno, Meriton Ferati – Tubë.

Koncerti është pjesë e kalendarit të përbashkët kulturor, Shqipëri – Kosovë dhe mbështetet nga Ministria e Kulturës së Shqipërisë, Filharmonia e Kosovës dhe Qendra Rinore ARKA Shkodër. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara