Rouhani: Plani i SHBA-së që ta nxjerrë Iranin nga tregu i naftës është veç fantazi e tyre

08:45 | 4 Korrik 2018

Rouhani: Plani i SHBA-së që ta nxjerrë Iranin nga tregu i naftës është veç fantazi e tyre

Presidenti supreme i Iranit Hassan Rouhani, ka thënë që plani i SHBA-së që ta nxjerrë Iranin nga tregu i eksportit të naftës është veç fantazi e tyre, transmeton arbresh.info.

Pas daljes së SHBA-së nga marrëveshja nukleare me Iranin janë vënë sanksione ndaj Iranit që ta provojnë atë të ndërtojë një sistem nuklearë dhe të marrë fonde sidomos nga eksporti i naftës.

Gjithashtu SHBA-ja ka kërkuar nga vendet që të importojnë naftë dhe gazra natyrore nga vendet e tjera dhe jo nga Irani duke ndërhyrë në çmimin e produktit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara