Fillon ceremonia e mandatimit të Ushtrisë së Kosovës

16:58 | 14 Dhjetor 2018

Ka filluar ceremonia e mandatimit të Ushtrisë së Kosovës.

Aty po marrin pjesë krerët e institucioneve vendore, ndërkombëtare, dhe funksionarë të shumtë.

Kuvendi i Kosovës sot votoi projektligjet që fuqizojnë rolin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, si një ndër hapat më të rëndësishëm për transformimin e plotë në ushtri./arbresh.info/

�#LIVE Mbahet ceremonia e mandatimit të Ushtrisë së Kosovës

?#LIVE Mbahet ceremonia e mandatimit të Ushtrisë së Kosovës

Publiée par Arbresh.info sur Vendredi 14 décembre 2018

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara