Një gotë me kripë dhe uthull largon “syrin e keq”

00:39 | 1 Dhjetor 2017

Energjia negative që kaplon shtëpinë tuaj ka nevojë për trajtim special.

Sigurisht që shpesh ju ka ndodhur që të mos ndiheni rehat në shtëpi. Kjo ndodh për shkak të energjisë së keqe, ose syrit të keq që dikush ka mundur të lëshojë në shtëpinë tuaj, transmeton portali arbresh.info

Ka shumë mënyra interesante se si të largoni energjinë e keqe dhe një ndër to është ajo që do lexoni më poshtë.

Për këtë metodë ju duhet:

Kripë

Uthull e bardhë

Ujë

Përgatitja:

Përzieni kripën, uthullën dhe ujin në një gotë. Vendosni gotën në një dhomë ku e kaloni pjesën më të madhe të kohës dhe lëjeni të qëndronte aty për 24 orë. Kontrolloni nivelin e kripës pas një dite.

Nëse kripa është ngritur në majë të gotës, përsëriteni procesin deri sa ajo të ulet. Sigurohuni që të pastroni qelqin përpara se ta përdorni. Vendoseni atë në një vend të shtëpisë ku mund të absorbojë ndjenjat negative në një mënyrë efektive.

Kripa zakonisht përdoret në trajtimet Feng Shui për të larguar energjinë negative. Për më tepër ajo njihet për hapjet e poreve pozitive.

Kripa e kombinuar me ujë është një ndër gjërat më të veçanta që mund të bëni për shtëpinë.

Nëse këtë rituar e bëni rregullisht, në shtëpinë tuaj do të mbizotërojë harmonia./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara