Hashim Thaçi sot ka ditëlindjen

Ish-presidenti i Republikës së  Kosovës, Hashim Thaçi, feston sot 56-vjetorin e lindjes. Ai që nga nëntori i vitit 2020, ndodhet në paraburgim si i akuzuar për krime lufte nga Gjykata Speciale, shkaku i kësaj, ai nuk do të mund të festojë pranë familjarëve të tij. Thaqi ka qenë si dhe kryeministri i parë i Kosovës … Continue reading Hashim Thaçi sot ka ditëlindjen