Vetura më e re në treg, ‘Lamborghini Urus’ arrin në Kosovë

23:15 | 8 Korrik 2021

Kjo është vetura më e re në treg dhe e vetmja në Kosovë.

Lamborghini Urus është veturë që ka dal në treg në qershor të vitit 2021, shkruan arbresh.info

Si asnjë tjetër, super luksoze dhe me 00 km.

Auto Sherreti si gjithmonë posedon vetura ndër më të mirat në rajon.

Lamborghini urus është me 650 kauj fuqi me motor 4.0 v8 benzin, shpejtësia e tij është 309 km/h dh4e prej 0-100 km/h arrin për 3.6 sekonda, me një ngjyrë të gjelbërt super unike./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara