Audi prezanton konceptin Activesphere që transformohet në pick-up

22:28 | 29 Janar 2023

Audi Activesphere është i fundit në një seri konceptesh nga kompania gjermane, që lë të kuptohet për vizionin e saj të “mobilititet” në të ardhmen.

Nga Audi kanë bërë të ditur se bëhet fjalë për “coupen luksoze që transformohet në pick-up”, transmeton Telegrafi.

Sikurse paraardhësi, Activesphere është i pasur me teknologji e di që me gjasë janë vite përpara nga integrimit i tyre në veturat e prodhimit serik.

Dizajni atraktiv i konceptit kombinon stilin e Audi Sportback dhe Allroad modelit sikurse edhe ai elektrik SUV.

Brenda kabinës gjendet katër ulëse, kurse gjithçka sa i përket teknologjisë ngjason me filmat fanta-shkencë të Hollywood-it.

Shpërndaje në rrjete sociale