Zyrtare: Roma nënshkruan me mbrojtësin Rick Kardsdorp

18:36 | 28 Qershor 2017

Roma ka nënshkruar zyrtarisht një marrëveshje me qendërmbrojtësin e Feyenoordit, Rick Kardsdorp, për 14 milionë funta.

Reprezentuesi holandez ka arritur dje në Romë për të finalizuar testimet mjekësore dhe më pas nënshkroi një kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2022, transmeton portali arbresh.info.

“Arritja te AS Roma është një hap i madh përpara për mua”, tha Karsdrop për faqen zyrtare të klubit. “Kam ardhur këtu me një dëshirë dhe entuziazëm të madh për të luajtur dhe për të realizuar ëndrrat e mija”

“E di që kam ende shumë vend për tu përmirësuar dhe shpresojë që këtë ta arrijë këtu”

Karsdorp do të bartë fanellën me numër 26 në Stadio Olimpico./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara