ZYRTARE: Konfirmohen datat për fillimin e sezonit të ri të Premierligës

14:29 | 7 Maj 2021

Gjatë ditës së sotme është konfirmuar se kur do të fillojë sezoni i ri i Premierligës.

Sot është konfirmuar se Premierliga do të fillojë më 14 gusht dhe të përfundojë më 22 maj, 2022.

Pas konfirmimit për fillimin dhe mbarimin e sezonit të ri, gjithashtu është marrë vendim se orari për sezonin 2021/22 do të shpallet më 16 qershor.

Ky edicion i Ligës Angleze do të përfundojë më 23 maj të këtij viti, derisa pritet që kampion të shpallet Manchester City./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara