Google ADS

ZYRTARE: Fabio Grosso rinovon kontratën me Frosinonen

20:39 | 27 Maj 2021

Ish-mbrojtësi dhe njëherësh trajneri i Frosinones, Fabio Grosso ka vazhduar kontratën me klubin.

Grosso ishte pjesë e skuadrës së Sion në Zvicër kur u shkarkua në janar të vitit 2021, shkruan lajmi.net.

Ai u emërua trajner i përkohshëm i skuadrës nga Serie B, Frosinone Calcio. Tani ai do të vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës të paktën edhe për një vit.

“Frosinone Calcio konfirmon që ka arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratës me me Fabio Grosson deri në 30 korrik të vitit 2023”, deklaroi Frosinone.

Në fakt, Grosso e zëvendësoi ish-kolegun e tij tek Kombëtarja italiane, Alessandro Nesta i cili u shkarkua në janar të këtij viti.

Shpërndaje në rrjete sociale