Google ADS

Yjet e Realit, pësojnë rënie në formë

17:36 | 9 Mars 2015

Tre sulmuesit e Realit – Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bal – të njohur si BBC, kanë pësuar rënie të theksuar në formë pas pushimit të Krishtlindjeve.

Real Madridi ka humbur njëmbëdhjetë pikë në ligë që nga java e 17, që kryesisht është si rezultat i rënies së formës së tre sulmuesve të Realit.

Deri në atë kohë, në 15 ndeshje të Ligës ata kishin shënuar 30 gola – 24 Ronaldo, 8 Benzema dhe 7 Bale, me një mesatare prej 2.6 golave për ndeshje, shkruan AS, transmeton koha.net.

Nga xhiro e 17 (ndeshja me Valencian), BBC kanë shënuar 13 gola në 10 ndeshje, Ronaldo 5, Benzema 5 dhe Bale 3, me një mesatare të re prej 1.3 golave për ndeshje.

Mesatarja ka rënë për Ronaldon nga 1.5 gola për ndeshje në 0.5, Bale nga 0.4 në 0.3, kurse për Benzeman mesatarja nuk ka ndryshuar – 0.5.

 


Shpërndaje në rrjete sociale