Vdes kamioni i dyfishtë i botës në snowboard, Alex Pullin

13:20 | 8 Korrik 2020

Ka ndërruar jetë dy herë kampioni botëror në snowboard, Alex Pullin.

32 vjeçari u gjet të mërkurën pa shenja jetë në plazhin në Bregun e Artë të Queensland, shkruan bbc, transmeton arbresh.info.

Atij i është dhënë ndihma e parë në vendin e ngjarjes por që nuk ka qenë e mundur të ringjallet.

Ai kishte fituar titujt e botës në vitin 2011 dhe 2013, ndërsa fitoi edhe një të bronztë në Botërorin 2017./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara