UEFA zgjedh lojtarin e javës, nuk është N’Golo!

12:57 | 7 Maj 2021

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka zgjedhur futbollistin e javës.

Sipas UEFA-s, më i miri i javës ishte lojtari i Manchester Cityt, Riyad Mahrez.

 

Mahrez shënoi dy gola në fitoren 2 me 0 kundër Paris Saint-Germain, në gjysmëfinalen e dytë të UEFA Champions League.

Futbollisti algjerian, mposhti tre lojtarë për këtë çmim: N’Golo Kanten, Ruben Dias dhe Kai Havertz

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara