Tragjedi në futboll: Ky futbollist kryen vetëvrasje (FOTO)

09:39 | 24 Prill 2017

Futbollisti i Kombëtares së Çekisë dhe skuadrës turke Gaziantepsor, Frantisek Rajtoral, ka kryer vetëvrasje në shtëpinë e tij, raporton Arbresh.info nga mediat nga ‘Gazeta Dello Sport’.

Ai është varur në litar në shtëpinë e tij. “Ai ka kryer vetëvrasje. Nuk i dimë arsyet. Nuk e di nëse ai kishte probleme”, ka thënë drejtori sportiv i klubit, Ibrahim Kizil. Rajtoral ishte 31-vjeçar.

Ky lajm e ka tronditur opinionin sportiv. /Arbresh.info