Topi i ndeshjes dorëzohet tek gjyqtari përmes një veturë me bateria

21:31 | 11 Qershor 2021

Në hapjen e ndeshjes së sotme mes Turqisë dhe Italisë, topi është dorëzuar tek gjyqtari përmes një veture me bateria, e cila është një lodër për fëmijë.

Mediat botërore kanë diskutuar në lidhje me këtë situatë, ku disa prej tyre e kanë arsyetuar se kjo sjellje është bërë për shkak të Covid-19.

Kurse mediat tjera kanë thënë se kjo ka qenë skenë e improvizuar e sponzoruar nga firma e veturave “volksqagen”.

Ndeshja e sotme ka filluar në ora 21:00  dhe është ndeshja e par e kompeticionit “Euro 2020”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara