Tifozët gjatë ndeshjes Turqi – Itali

22:40 | 11 Qershor 2021

Sot është bërë hapja zyrtare e kompeticionit “Euro 2020”

Ndeshja e parë në evropian është luajtur mes Turqisë dhe Italisë, shkruan arbresh.info.

Edhe pse në botë është përhapur Covid-19, tifozët janë lejuar të jenë prezent në stadium, por me një masë të caktuar dhe duke respektuar masat  kundër koronavirusit.

Në stadium janë lejuar të hyjnë rreth 30% e kapacitetit të fushës.

“Euro 2020” njihet për gjëra dhe veprime interesante të ndryshme nga tifozët e kombëtarëve.

Arbresh.info ka përzgjedhur këtë tifoz të përfaqësueses së Turqisë , i cili ka vendosur të bëjë një veprim shumë interesant, duke vendosur mustaqe mbi maskë.

Kjo po që është qesharake, por edhe me një tregim interesant.

Turqit njihen në botë për mustaqet e tyre dhe ky tifoz ka vendosur që mustaqet të duken pa marrë parasysh se ka vendosur maskë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara