Sot zhvillohen dy gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës, kryesorja Prishtina – Llapi

08:39 | 7 Prill 2021

Sot (e mërkurë) do zhvillohen gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës.

Derbi kryesor është mes Prishtinës dhe Llapit, shkruan lajmi.net.

Cilado nga skuadrat që kualifikohet shihet si favorit dhe të dyja kërkojnë avancimin në Evropë.

Nga ana tjetër, Istogu do i bëj ‘konak’ Dukagjinit.

Të dy skuadrat e Ligës së Parë kanë befasuar të gjithë duke arritur kaq larg në Kupën e Kosovës dhe njëra ndër to do prek finalen.

Të dy takimet nisin në ora 15:00.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara