Sot supersfida Gjermani-Francë

08:12 | 15 Qershor 2021

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 vazhdon sot me dy ndeshjet e para të Grupit F.

Nga ora 18:00 në “Puskás Aréna” në Budapest do të takohen Hungaria dhe Portugalia. Sfida kryesore zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich ku përballen kombëtaret favorite për titullin e evropianit, Franca dhe Gjermania.

Gjermania ka dy mungesa si Goretzka dhe Hoffman, kurse nga ana tjetër Franca është e kompletuar për këtë përballje. Formacionet e mundshme: Franca: Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Hernández; Pogba, Kanté, Rabiot; Griezmann, Benzema, Mbappé Gjermania: Neuer; Ginter, Hummels, Rüdiger; Kimmich, Gündoğan, Kroos, Gosens; Havertz, Müller, Gnabry.

 

Lajmet më të lexuara