“Shqipëria e mposht Italinë”

13:39 | 23 Mars 2017

Ish-zëvendëstrajneri i Kombëtares shqiptare, Paolo Tramezzani, ka thënë se ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë, do ta ftojnë shqiptarët.

Në një intervistë për të përditshmen italiane Corrieredellosport, Tramezzani ka befasuar të gjithë me parashikimin e tij për fituesin e këtij dueli.

“Kush fiton? Shqipëria. Për ta kjo është si një finale e Kupës së Botës, nuk është vetëm një lojë, por është një hakmarrje social, është histori. Ne italianët nuk mund ta kuptojmë . Italia është më e fortë, por entuziazmi dhe organizimi i lojës mund të bëjë një ndryshim”.

“Pas humbjes ndaj Izraelit,  Shqipëria kërkon me çdokush për të fituar pikë. Italia zgjodhi Palermon sepse kishte frikë nga tifozët shqiptarë”, u shpreh ai.

Shqipëria përballet për herë të parë me Italinë në një ndeshje zyrtare.

Shpërndaje në rrjete sociale