Ronaldo, lojtari i ndeshjes Portugalia – Uellsi

23:02 | 6 Korrik 2016

Cristiano Ronaldo është përzgjedhur lojtari i ndeshjes gjysmëfinale të zhvilluar ndërmjet Uellsit dhe Portugalisë, ku kjo e fundit siguroi pjesëmarrjen në finale pas 12 viteve.

Uellsianët u eliminuan me rezultat 2-0, gola që u shënuan brenda fraksionit të dytë të ndeshjes, shkruan portali arbresh.info. Ylli i Real Madrid, i cili është autori i golit të epërsisë, është përzgjedhur nga UEFA si lojtari i këtij takimi të zhvilluar në Stade de Lyon.

31-vjeçari është vlerësuar gjithashtu me notën më të lartë të ndeshjes (8.4)./arbresh.info

^1C3E58619BB5FA58C9C7B3C2E077604583C98D7534CCAD5442^pimgpsh_fullsize_distr

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara