Robin van Persie shpjegon pse zgjodhi United para City-t

13:11 | 14 Maj 2020

Legjenda e Manchester United, Robin van Persie ka thënë se trajneri Sir Alex Ferguson ka qenë shkaktari që është transferuar në “Old Trafford”.

City dhe United ishin duke garuar mes veti për shërbimet e Van Persie, që atë kohë ishte te Juventus, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, në fund Ferguson zgjodhi “Djajtë e Kuq” dhe ai ka thënë se shkaktari ishte Alex Ferguson.

“Ferguson bëri ndryshimin për mua që të zgjedh Manchester United. Shkaku i mënyrës si trajnonte, tregimeve që kam dëgjuar dhe lojtarëve që ishin aty”.

Vërtet doja të fitoja dhe kur shikoja skuadrën ishin Giggs, Carrick, Scholes, Vidic, Ferdinand, të gjithë ishin fitues”.

“Mendoja ‘dua të jem pjesë e kësaj. Isha në kohën kur ndihesha si fitues. Me duhej të shkoja të një skuadër që di të fiton”, theksoi ai.

Në vitin e parë nën urdhrat e Ferguson, holandezi shkëlqeu duke shënuar 26 gola në 38 ndeshje dhe arriti të fitojë Premierë Ligën./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara