Real Madridi merr vendim për Mbappen para afatit kalimtar të janarit

23:00 | 18 Shtator 2021

Real Madrid thuhet se ka vendosur të shmangë të folurit për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe nga tani deri në muajin janar të vitit 2022.

Los Blancos janë të prirur të marrin Mbappen në një transferim falas verën e ardhshme dhe ata janë në gjendje të bien dakord në janar për një marrëveshje para-kontrate përpara verës.

Gjigantët e La Ligas mbeten të sigurt për të marrë lojtarin e tyre pavarësisht dështimit me ofertat e vonshme gjatë afatit kalimtar të verës, veçanërisht me Mbappen që ende refuzon çdo rinovimi të kontratës nga PSG, transmeton telegrafi.

Por, sipas mediumi El Chiringuito, i cili ka tendencë të ketë një udhë të brendshme në Real Madrid këto ditë, thotë se Los Blancos nuk do të flasin më për Mbappen gjatë muajve para janarit.

Është raportuar se Real Madridi e ka bërë të qartë se nuk duan që Mbappe të flitet askund rreth objekteve të tyre.

Raporti pretendon se Los Blancos janë të vendosur të mbajnë fokusin në sezonin aktual, dhe kështu ata nuk duan diskutime rreth francezit para janarit, kur ata do të jenë në gjendje të bien dakord për një marrëveshje siç qëndrojnë gjërat.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara