Google ADS

Real Madrid publikon formacionin zyrtar kundër Man Cityt

19:26 | 4 Maj 2022

Real Madrid ka emëruar 11-shen e tyre staruese për ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma.

City kryeson 4-3 nga ndeshja e parë me Los Blancos që janë bërë kampionë të Spanjës ndërkohë gjatë fundjavës.

Ndeshja e parë javën e kaluar ishte një klasik evropian i menjëhershëm dhe shpresat janë të mëdha që përballja e kësaj mbrëmje mund të arrijë në atë nivel të lartë.

Carlo Ancelotti është detyruar të bëjë një ndryshim në anën e pasme me David Alaba që konsiderohet i papërshtatshëm sa duhet për të filluar pasi Nacho hyn.

Karim Benzema do të kërkojë të mbajë formën e tij para portës, pasi ai kryeson linjën së bashku me Vinicius Jr dhe Fede Valverde./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale