Real Madrid i ” rikthehet dashurisë së vjetër” spreh interesim për Pogban

16:28 | 12 Janar 2022

“Los Blancos”  i është rikthyer interesimit për mesfushorin francez, Paul Pogba.

Pogba ka qenë afër transferimit drejt Real Madridit, por në momentet e fundit të negociatat, ngecnin gjithmonë dhe nuk mund të bien dakord.

Kontrata e francezit skadon gjatë kësaj vere, ndërsa “Djatë e Kuq” ende nuk kanë arritur ta rinovojnë marrëveshjen.

Andaj, gjatë verë, 28-vjeçarin mund të largohet nga  skuadra angleze si lojtarë i lirë .

Sipas” L’Equipe”, madrilenët përsëri kanë kthyer sytë drejt transferimit të francezit.

Mediumi francez shton se klubi madrilen dëshiron të transferojë mesfushorin, njësoi si yllin e PSG-së, Kylian Mbappe, pra falas. / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara