PSG konfirmon lëndimin e Messit

14:28 | 8 Tetor 2022

Paris Saint-Germain ka marrë me një goditje pasi Lionel Messi u përjashtua nga ndeshja e kësaj fundjave kundër Reims për shkak të një lëndimi.

Ylli argjentinas shënoi një gol mahnitës, por u detyrua të largohej vonë gjatë barazimit 1-1 me Benfican në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma.

Messi tani do të humbasë udhëtimin në Reims, por PSG do të shpresojë ta ketë atë sërish të aftë për ndeshjen në shtëpi me skuadrën portugeze të martën.

Një deklaratë e lëshuar nga klubi thotë se 35-vjeçari “mbeti në trajtim pas ekzaminimeve qetësuese” dhe do t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme të dielën (nesër).

Trajneri Christophe Galtier konfirmoi se Kylian Mbappe gjithashtu ka probleme, por do të udhëtojë me pjesën tjetër të skuadrës pasi ata kërkojnë të zgjasin ecurinë e tyre të pamposhtur.

“Do të ketë ndryshime”, deklaroi ai duke folur në konferencën e tij për shtyp të premten.

“Leo Messi nuk do të jetë i aftë për Reims, por do të rifillojë stërvitjet të dielën në mëngjes. Kylian Mbappe ka anginë, por do të udhëtojë për në Reims”.

Messi ka qenë në formë të mirë për kampionët në fuqi të Francës pas një sezoni nën nivel sezonin e kaluar.

Ai ka shënuar tetë gola dhe ka asistuar tetë në 13 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Shpërndaje në rrjete sociale