Pronarët e Manchester United kanë vendosur të bëjnë shitje të plotë të klubit në muajt e ardhshëm.

08:19 | 25 Janar 2023

Djajtë e Kuq janë në treg, me familjen Glazer duke e bërë të qartë se janë të hapur për investime të reja.

Megjithatë, Daily Mail dhe burime të tjera tani thonë se procesi ka çuar në rritjen e gjasave për një shitje të plotë.

Sir Jim Ratcliffe, një miliarder britanik, është një nga ofertuesit e interesuar për të blerë klubin.

Ka gjithashtu sugjerime për oferta nga Lindja e Mesme, me ofertues të mundshëm me bazë në Dubai, Katar dhe Arabinë Saudite.

Grupi Raine është përgjegjës për trajtimin e ofertave dhe paraqitjen e ofertave për familjen Glazer. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale