Portugali 1 : 0 Francë, notat e lojtarëve

23:41 | 10 Korrik 2016

Përfaqësuesja e Portugalisë ka fituar për herë të parë Kampionatin Evropian.

Finalja e Euro 2016 e zhvilluar ndërmjet Francës dhe Portugalisë i takon kësaj të fundit, e cila me golin e shënuar në minutën 109′ nga Eder siguroi triumfin e këtij turneu madhështor.

Lexo më shumë: Historike, Portugalia fiton për herë të parë Kampionatin Evropian (Foto/Video)

Portieri i Portugalisë, Rui Patricio është lojtari me notën më të lartë në ndeshje (8.4). Lojtari me notën më të dobët është Joao Mario, i cili është vlerësuar me notën 60./arbresh.info

Screenshot_2

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara