Pochettino dhe Man United mbeten në kontakt për një lëvizje të mundshme

11:26 | 12 Janar 2022

Siç raportohet nga “Le Parisien”, Manchester United dhe trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, janë ende në kontakt të qetë me njëri-tjetrin me një lëvizje të verës në Manchester nga Parisi ende një mundësi e fortë për ish-menaxherin e Tottenham.

Edhe pse ai nuk është më favoriti i drejtpërdrejtë për të marrë drejtimin e klubit të Premier League në fund të sezonit, me Erik Ten Hag të Ajax-it, konkurrent të fortë për këtë post, hierarkia e Manchester United ende favorizon Pochettinon me trajnerin e përkohshëm, Ralf Ragnick.

Klubi i Manchester dhe Pochettino, i cili preferon jetën në Angli, thotë gazeta e Parisit, po mbajnë kontakte në mënyrë diskrete në rast se Pochettino është në gjendje të ikë nga kontrata e tij me PSG-në gjatë verës.

PSG ka filluar tashmë planifikimin edhe për këtë eventualitet, me Zinedine Zidane favorit për të marrë drejtimin e Parisit, megjithëse nënshkrimi i tij mebtet I kompletuar, sipas gazetës franceze./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara