“Perhaj”, Embolo uron Xhakën në gjuhën shqipe

12:08 | 24 Janar 2023

Granit Xhaka u zgjodh mbrëmë futbollisti më i mirë i vitit në Zvicër pasi 2022-shi ishte një vit fantastik për të.

Dhe pa dyshim që shokët skuadrës e kanë uruar atë.

Të shumta ishin urimet që mori Xhaka, por ndoshta njëri nga ta ishte më i veçantë pasi u bë në Gjuhën Shqipe.

Futbollisti me prejardhje nga Kameruni, Embolo,  i shkroi Xhakës në Instagram në gjuhën shqipe “perhaj” (për hajr).

Përveq tij Xhaka ka marr edhe shumë urime tjera. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale