Përfundon ndeshja: Katari buzë rënies nga faza e grupeve

16:01 | 25 Nëntor 2022

Ka përfunduar ndeshja në mes të Katarit dhe Senegalit në kuadër të fazës së grupeve të Kupës së Botës.

Rezultati final i ndeshjes ishte 1-3.

Për Senegalin shënuan Dia, Diedhieo dhe Dieng, ndërsa për Katarin shënoi Muntari.

Si përfundim, Senegali ende është duke luftuar për një kualifikim tutje, teksa Katari gjendet buzë eliminimit, duke shpresuar për ndonjë mrekulli.

Ndeshja e po të njëjtit grup, në mes të Holandës dhe Ekuadorit, do të tregojë shumëçka në lidhje me fatin e mikpritësve të turneut. /lajminet

Shpërndaje në rrjete sociale