Paqueta dhe Kessie mungojnë ndaj Juves?

12:41 | 3 Prill 2019

Lucas Paqueta dhe Franck Kessie raportohet se janë të dy në dyshime për ndeshjen e ardhshme të Milanit kundër Juventusit të dielën.

Paqueta u largua nga paterica nga barazimi 1 me 1 i Milanit kundër Udineses, ndërsa Kessie u lëndua para ndeshjes të së martës, transmeton portali arbresh.info.

Bazuar në një raport nga Tuttosport, braziliani do të mungojë në ndeshjen në udhëtim te Torino për shkak të një tendosje “të keqe” në kyçin e këmbës.

Bashkëlojtari i tij në mesfushë rrezikon gjithashtu të mos luaj kundër “Zonjës së Vjetër” për shkak të një “inflamacioni” në gjurin e tij.

Ginaluigi Donnarumma ishte detyruar të largohet nga takimi i së martës për shkak të një problemi muskulor, por gazeta shton se portieri pritet të jetë startues kundër Juves.

Treshja do t’i nënshtrohen testimeve të mërkurën, gjë që do të vendos nëse mund të luajnë apo jo në vikend./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale