Paolo Tagliavento befason me vendimin e ri, shikoni pozitën të cilën e ka marrë

18:43 | 4 Korrik 2018

Ish-arbitri i mirënjohur italian Paolo Tagliavento i ka fryrë bilbilit për 14 vite në Serie A, por tani është larguar për t’u bërë trajner në qytetin e lindjes.

46-vjeçari ka qenë një nga arbitrat më me eksperiencë i FIFA-s dhe UEFA-s mes 2007 dhe 2017, transmeton Telesport.

Pas pensionit nga pozicioni i arbitrit në maj, ai ka marrë rolin e trajnerit te Ternana, që ka rënë nga kategoria e Serie B sezonin e kaluar.

“Ternana Calcio me kënaqësi të madhe deklaron se Mr Paolo Tagliavento do të jetë trajneri i ri i ekipit,” shkruhet në faqen zyrtare të klubit.

“Një ish arbitër (221 ndeshje në Serie A, 28 në Champions League dhe 32 në Europa League) dhe një tifoz i Rossoverde, gjithmonë ka qenë një shembull për futbollin europian.

“Ai do të jetë menaxheri i ri i ekipit.

Shpërndaje në rrjete sociale