Nuk u vaksinua, vdes nga koronavirusi kikbokseri belg

14:55 | 22 Dhjetor 2021

Ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare kikbokseri belg, Frederic Sinistra.

Sipas mediave lokale, Sinistra ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, derisa kishte refuzuar të vaksinohej.

Në një postim të fundit të bërë nga ai, aty thuhej se gjendja i ishte përmirësuar dhe do të rikthehet së shpejti.

“Do të kthehem një mijë herë më i fortë”, kishte shkruar ai në postimin e fundit të bërë më 13 dhjetor.

Lajmin për vdekjen e Sinistras e ka konfirmuar edhe trajneri i tij, Osman Yigin, që e kishte këshilluar që të vaksionohej.

Madje, ishte pikërisht Yigin, ai që e bindi belgun të shkonte në spital kur u infektua me coronavirus në fund të nëntorit.

Shpërndaje në rrjete sociale