Notat e lojtarëve: Spanja 0-0 Suedia, Olsen ishte fantastik

07:21 | 15 Qershor 2021

Spanja dhe Suedia barazuan pa gola në Grupi E në kuadër të Euro 2020.

Dy skuadrat kishin shanse shënimi, mirëpo nuk ia dolën t’i tundin rrjetën.

Spanja ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.13, me Suedinë që u vlerësua 6.74.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte portieri suedez Robin Olsen që u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Marcus Berg që u vlerësua me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara