Ngjashmëria e habitshme e futbollistëve dhe artistëve (FOTO)

19:36 | 3 Qershor 2017

Nuk thonë kot se secili person ka një kopje të veten dikund në botë,  pra  një person që ngjan me një tjetër, të cilët nuk  janë të afërt mes vete apo të kenë ndonjë lidhje gjaku, transmeton Gazeta Metro.


Raste të tilla kemi edhe në mesin e futbollistëve që ngjajnë si dy pika uji me fytyra (apo karaktere) të njohura të filmit dhe muzikës.

10. Didier Drogba & Asap Rocky

ngjashmerite 0001

9. Robin Van Persie & Ben Affleck

ngjashmerite 0002

8. Tomas Rosicky & Jared Leto

ngjashmerite 0003

7. Tomas Vermaelen & Jude Law

ngjashmerite 0004

6. David Alaba & Tyler the Creator

ngjashmerite 0005

5. Ezequiel Lavezzi & Rhys Coiro

ngjashmerite 0006

4. Neven Subotic & James Franco

ngjashmerite 0007

3. Michael Ballack & Matt Damon

ngjashmerite 0008

2. Dani Osvaldo & Johnny Depp

ngjashmerite 0009

1. Wayne Rooney & Shrek

ngjashmerite 0010

Lajmet më të lexuara