Nga Trepça 89 në Turqi, mësojeni klubin e ri të Arb Manaj

22:21 | 3 Tetor 2020

KF Trepça’89 ka njoftuar me anë të një komunikate për media se ka transferuar lojtarin e saj Arb Manaj në FC Ankara Keciörengücü

Sipas kësaj komunikate, kryesia e klubit të tyre ka udhëtuar në Ankara ku kanë qenë prezentë në finalizimin e këtij transferi.

“Arb Manaj që prej momentit të transferimit tek KF Trepça’89 angazhimi i tij ishte i pandalshëm, puna e pa lodhshme, disiplina dhe karakteri ishin gjithmonë në nivelin më të lartë, gjithashtu puna e pa lodhshme e Presidentit të klubit z.Abedin Zeka që në çdo moment e përkrahte lojtarin dhe e shtynte atë drejt limiteve të tij”, shkruan në komunikatë.

Edhe Arb Manaj ka falënderuar klubin dhe kryetarin Abedin Zeka.

“E falënderoj shumë presidentin e klubit z.Abedin Zeka sepse erdhi personalisht me mua në Turqi për të finalizuar gjithçka rreth kontratës dhe që të qëndroj afër në çdo hapë, jam mjaftë i lumtur dhe shpresoj që kam hedhur hapin e duhur”, ka thënë ai.

FC Ankara Keciörengücü garon në TFF First Ligë apo kategoria e dytë e futbollit turk.

Për momentin skuadra është në vendin e gjashtë të kësaj lige me 7 pikë. /GazetaExpress/

Komunikata e Trepçës

Zyrtarisht KF Trepça’89 arrin akord me FC Ankara Keciörengücü per transferimin e lojtarit Arb…

Publiée par KF Trepça '89 FC sur Samedi 3 octobre 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara